ps6@myslenice.pl

Powitanie Wiosny

21 marca tradycyjnie obchodzony jest Pierwszy Dzień Wiosny. Po długiej zimie, wszyscy czekamy, aby swoimi ciepłymi promieniami słonecznymi powitała nas Wiosna.

W tym roku można powiedzieć, że nasze marzenie się spełniło, gdyż od samego ranka było piękne słońce, a my wszyscy w wyśmienitych humorach, czekaliśmy na hasło, gdzie jesteś PANI WIOSNO?

Aby podkreślić atmosferę wiosenna, wszystkie dzieci w tym dniu przyszły ubrane na zielono lub miały na sobie element garderoby w tym kolorze.

W tym roku, to oddział Misiów wraz z Paniami Wiolą i Gosią, podjął się zadania, aby zaprosić pozostałych kolegów z poszczególnych grup do wspólnej zabawy, mającej na celu powitanie Wiosny!

Wszystko zaczęło się od odwiedzin nietypowego gościa, w tym dniu zawitał do przedszkola Bocian , który zdradził wszystkim zaklęcie, przywołujące Wiosnę. Nim jednak długo wyczekiwana Wiosna nas powitała, to trzeba było się troszkę natrudzić. Dzieci miały do wykonania zadania np. rozwiązywały zagadki, segregowały ilustrację, ale kulminacyjnym momentem było, utworzenie dywanu z kwiatów dla Pani Wiosny. Jednak jeszcze na koniec, odwiedziła nas Pani Zima – żegnając wszystkich i robiąc miejsce Pani Wiośnie.

Należy podkreślić, iż cała uroczystość była przeplatana piosenkami o tematyce wiosennej, które to, zachęcały dzieci do wspólnej zabawy.

Oczywiście nie obyło się bez prezentów - każdy oddział dostał żywe kwiaty, które ozdobiły kącik przyrody.

Dużo radości wszystkim dzieciom przyniosły zabawy w ogrodzie. Dzieci miały do dyspozycji farby, pędzle i na folii wśród drzew, mogły zabawić się w prawdziwych artystów i malować wiosenne kwiaty. Trzeba przyznać, że sprawiło im to wiele frajdy i czuli się jak prawdziwi malarze w plenerze. Do pracy motywowało ich słońce, niebieskie niebo i świergot ptaków.

To naprawdę już WIOSNA!!

W.S.