O nas

Nasze Przedszkole to miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom dbamy przede wszystkim o atmosferę dając dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Najważniejsze dla nas są indywidualne potrzeby każdego dziecka, podążanie za nim, za jego rytmem rozwoju, uzdolnieniami i zainteresowaniami. Naszym priorytetem  jest pozytywne motywowanie oraz oddziaływanie na wszystkie zmysły malucha. Pracując zgodnie z podstawą programową zatwierdzoną przez MEN dobieramy tematy tak, aby były one interesujące, ciekawe oraz pobudzające wyobraźnię. Pozostajemy otwarci na współpracę z rodzicami i opiekunami dzieci. Dzieci spędzają beztroskie chwile pod uważnym i doświadczonym  okiem profesjonalnej kadry rozwijają wyobraźnię, doskonalą talenty.

Nasza placówka nosi nazwę – Przedszkole Samorządowe  Nr 6 im. Wandy Chotomskiej w Myślenicach. Jest zlokalizowana na terenie Osiedla 1000 lecia

Przedszkole mieści się w wolnostojącym, jednopiętrowym budynku z pięknym i dużym terenem stanowiącym ogród i plac przedszkolny.
W przedszkolu znajdują się:
- na parterze - szatnia, 3 sale dla dzieci, mała jadalnia i zaplecze do wydawania posiłków oraz sekretariat i biuro dyrektora,
- na pierwszym piętrze 4 sale dla dzieci, jadalnia, kuchnia wraz z  zapleczem.

Od 01.09.2008r. przedszkole "powiększyło się" o oddział „Pszczółki”  do którego uczęszczają dzieci 4 letnie.

Od 01.09.2009r. przedszkole "powiększyło się" o oddział dzieci „Żabki” do którego uczęszczają dzieci starsze.

Przedszkole istnieje od 1975 r.
Organem prowadzącym jest Urząd Miasta i Gminy Myślenice.
Nadzór pedagogiczny sprawuje Małopolski Kurator Oświaty

W wakacje 2009 roku odbyła się termomodernizacja całego obiektu.

Więcej zdjęć naszego przedszkola znajdziecie Państwo w Galerii.

Naszym dzieciom zapewniamy:

• program zajęć dydaktycznych zgodny z wytycznymi MEN
  • zajęcia prowadzone przez wykwalifikowany personel
  • fachową i troskliwą opiekę w godzinach od 630-1700
  • przestronne sale dydaktyczne
  • łazienki i toalety dostosowane do potrzeb małych dzieci
  • smaczne i zdrowe posiłki
  • wszechstronne nauczanie poprzez zabawę
  • liczne imprezy okolicznościowe
  • szereg różnorodnych zajęć dodatkowych
  • opiekę terapeuty

Ponadto zapewniamy wysoki poziom bezpieczeństwa!

Zapraszamy serdecznie do naszego przedszkola!