Wigilia

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalny urok. Dla wielu z nas jest to czas radości i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Kojarzą nam się nie tylko z ciepłą i miła atmosferą rodzinną, pachnącą choinką, ale przede wszystkim z Wigilią. Wigilia to szczególna chwila, w której zapominamy o smutkach, aby cieszyć sią swoją obecnością.

Do tradycji naszego przedszkola wpisane jest spotkanie wigilijne. Tuż przed przerwą świąteczną spotykamy się wszyscy tzn. pracownicy przedszkola, przedstawiciele Rady Rodziców ,emerytowani pracownicy, a przede wszystkim dzieci na wspólnej „wieczerzy”. W tym roku oddział Biedronek uświetnił spotkanie i wprowadził w nastój świąt wszystkich obecnych swoim występem. Był to montaż słowno, muzyczno-taneczny, który zaprezentowały dzieci swój pod opieką Pani Beaty Cichoń i Małgorzaty Biedy. Dzieci wystąpiły w strojach aniołów i pasterzy i w ten oto sposób przeniosły nas w klimat zbliżających się świąt. Tym bardziej, że zaprezentowały kolędy, które wszyscy obecni zaczęli nucić. Cały występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Następnie Pani Dyrektor odczytała fragment Pisma Świętego i wszyscy odmówiliśmy modlitwę ,po której nastąpiło dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Po takim uroczystym wstępie usiedliśmy wspólnie do pięknie przygotowanych stołów ,które ozdobiono świątecznymi serwetkami, stroikami, świeczkami. Jak tradycja mówi w tym dniu serwowany był barszcz czerwony z uszkami i fasolą oraz ryba z surówką z czerwonej kapusty i białej z ziemniakami. Na deser był kompot z suszu, owoce, a słodkości zostawiliśmy na podwieczorek.