Krasnoludki
Misie
pszczolki
Biedronki
zabki
tygrysy
motylki

Przedszkole Samorządowe nr 6 w Myślenicach

Dajmy dzieciom słońce, dajmy dzieciom miłość
Dajmy dzieciom radość, żeby łez nie było...

Przedszkole Samorządowe nr 6
im. Wandy Chotomskiej w Myślenicach
ul. Ogrodowa 7
32-400 Myślenice

tel: 12 272 05 16
            

Święto Pluszowego Misia

„25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia”

w przedszkolu nr 6

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. W tym dniu bohaterami są nasi pluszowi przyjaciele, towarzysze smutnych i radosnych chwil.

To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pluszowy miś przez lata był także bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Zdecydowanie do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol czy zwariowany miś „Yogi”. W każdym przypadku pluszowa postać jest pozytywna i dostarcza oglądającemu wiele uśmiechu.

Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło czynny udział w obchodach Święta Pluszowego Misia. Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się już dużo wcześniej, poprzez ogłoszenie konkursu rodzinnego w poszczególnych oddziałach na wykonanie misia. W tym roku konkurs plastyczny nosił tytuł „Mój przyjaciel miś”. Do oddziałów na ręce nauczycielek trafiały prace wykonane wspólnie przez rodziców i dzieci, a technika ich i materiał był dowolny, przy czym dominowały prace przestrzenne.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią Covid-19 nasze świętowanie miało trochę inny przebieg. W tym roku dzieci nie przynosiły do przedszkola maskotek swoich ulubionych misiów, gdyż  jest to  zabronione. Natomiast nowością były stroje, w których wszystkie dzieci występowały. Oczywiście dominował kolor brązowy ubrań, były też nakrycia głowy – maski misiów, nauszniki, opaski, fryzury „misiowe”. W tym miejscu należny jest duży ukłon w stronę rodziców, gdyż było widać ich wielkie zaangażowanie w wykonanie strojów dla dzieci.

        Ze względów sanitarnych nie bawiliśmy się wszyscy razem na jednej sali jak co roku, lecz osobno w kilku salach w łącząc się tylko po dwa oddziały. Nauczycielki odpowiedzialne za całość imprezy to Panie z oddziału pszczółek Magdalena Piekarz i Ania Nosal które miedzy innymi przygotowała prezentacje i oprawę zabaw.

Świętowanie rozpoczęło się od różnego rodzaju tańców na tle melodii o misiach. Dzieci brały też udział we wszelakich konkursach i zagadkach związanych z postacią misia. Odbył się konkurs na najciekawszy i najbardziej milusiński stój misiowy. Następnie dzieci wyszły do ogrodu przedszkolnego, gdzie na dużym kole utrzymując odpowiedni dystans zatańczyły i zaśpiewały z zaproszonymi specjalnie przez Pana Burmistrza Myślenic postaciami misiów z bajek.

         Kolejnym punktem naszej imprezy było rozdanie dyplomów i nagród dla dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel miś” organizowanym przez nauczycielki Grażynę Menzel i Katarzynę Ćwierz. Warto w tym miejscu podkreślić wielkie zaangażowanie, trud i pomysłowość włożony w wykonanie prac. Konkurs ten wszedł do tradycji naszego przedszkola i co roku coraz większe jest zaangażowanie rodziców i dzieci. W tym roku w konkursie wzięło udział ponad sto dzieci, można powiedzieć że jest to rekord. Komisja oglądając wcześniej wystawione prace miała wielki dylemat komu przyznać kolejne miejsce i wyróżnienia. Nie sposób było oceniając kogoś pominąć i skrzywdzić, gdyż bardzo dużo prac zasługiwało na uznanie. W związku z tym zdecydowano, że wszystkie prace otrzymają pierwsze miejsce i nagrody będą takie same.

        W tym dniu w jadłospisie przewijały się smakołyki nawiązujące do misiów – żelki misie, ciastko misie lubisie oraz przysmak misiów chałka z miodem.

Nie możemy też zapomnieć o wspaniałej atrakcji, którą była misiowa fotobudka. Dzieci były zachwycone robiąc sobie w niej zdjęcia.

Nad całą imprezą czuwała Pani Dyrektor, która zadbała o wszystkie  niespodzianki dla dzieci, dyplomy, nagrody, a przede wszystkim o ciepły uśmiech dla każdego.

Na pewno była to bardzo udana impreza, która dała wszystkim uczestnikom dużo pozytywnej energii.

 

 

G.M.

9
13
17

Linki