Krasnoludki
Misie
pszczolki
Biedronki
zabki
tygrysy
motylki

Przedszkole Samorządowe nr 6 w Myślenicach

Dajmy dzieciom słońce, dajmy dzieciom miłość
Dajmy dzieciom radość, żeby łez nie było...

Przedszkole Samorządowe nr 6
im. Wandy Chotomskiej w Myślenicach
ul. Ogrodowa 7
32-400 Myślenice

tel: 12 272 05 16
            

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 

 

 

 

 

      Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Ich celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.

W naszym przedszkolu Bal Postaci z Bajek odbył się 14 listopada. W tym dniu od samego rana wszystkie dzieci już przebrane w swoje wymarzonych przez siebie bohaterów bajek weszły na swoje sale. Zaraz po śniadaniu zebrały się na Sali Tygrysów wszystkie oddziały, aby rozpocząć ten niezwykły bal, który trwał aż do obiadu.

W pierwszej części każdy oddział prezentował się na tle swojej oddziałowej piosenki, drugą tematycznie związaną z nazwą danej grupy tańczyliśmy wszyscy. W drugiej części trwania balu odbył się pokaz postaci bajkowych. Tym razem idąc po „czerwonym dywanie” dziecko z każdego oddziału mogło zaprezentować swój strój – swoje przebranie. Prowadzącą Bal była Pani Renata Leśniak, która nie tylko zadbała o podkład muzyczny, ale również o profesjonalną konferansjerkę zwłaszcza przy indywidualnej prezentacji. Podczas tego pokazu organizatorki konkursu Panie Magdalena Piekarz i Kamila Hodurek-Kiebzak miały twardy orzech do zgryzienia, gdyż  musiały wybrać z każdego oddziału jedną królową i jednego króla balu. Oczywiście konsultowały się z wychowawcami oddziału aby werdykt był najbardziej obiektywny.

Wszyscy uczestnicy byli nagradzani gromkimi brawami i cukierkami, które rozdawała Pani Dyrektor, a zwycięscy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Był to pierwszy zorganizowany taki bal w naszym przedszkolu, w którym uczestniczyły wszystkie dzieci i na pewno sprawił dużo radości w jesiennej szarudze za oknem.

G.M.

 

Linki