Jasełka

W tym roku występ związany z widowiskiem Bożonarodzeniowym jakim są Jasełka odbył się tuż przed feriami. Przestawienie noszące tytuł „Cicha noc, święta noc, Pokój niesie ludziom wszem”, którego to scenariusz przygotowały nauczycielki Magdalena Piekarz, Agnieszka Knurowska i Katarzyna Ćwierz wystawiliśmy w domu parafialnym. Dzieci jak co roku do występów przygotowały nauczycielki poszczególnych oddziałów.

W tradycyjnych Jasełkach brały udział wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola, począwszy od najmłodszych „Krasnoludków”, a skończywszy na weteranach tj. „Biedronkach”. Motywem przewodnim przedstawienia po raz pierwszy były dialogi Jacka i Agatki napisane przez Marię Skobejko. Postacie te obecne były cały czas na scenie i wprowadzały słownym zaproszeniem do występów poszczególne oddziały. Jako pierwsze weszła na scenę grupa pasterzy z lampionami i aniołów ze światełkami w rękach z oddziału Biedronek. Pastorałka Mary, did you know świetnie oddała klimat świąt i wejścia Maryi z Józefem. Zarówno dzieci jak i cała widownia w wielkim skupieniu i milczeniu oddali się melodii, a ożywił ich dopiero taniec aniołków i piękne wykonanie kolędy z głośnym śpiewem przy użyciu instrumentów perkusyjnych Chwała na wysokości.

W następnym wejściu Jacek z Agatką zaprosili na scenę dzwonki, czyli grupę Żabek, która zaprezentowała i zaśpiewała kolędę na dzwonkach, zatańczyła do melodii Jingle Bel Rock i zaśpiewała pastorałkę Maleńki cud. Dziewczynki wyróżniły się pięknymi żółtymi spódniczkami a chłopcy wystąpili w żółtych getrach.

Kolejny oddział, który się pokazał to Motyle całe w kolorze zielonym, a to dlatego że byli choinkami. Każde dziecko oprócz zielonych strojów miało zieloną czapeczkę a w ręce kolorową laseczkę. To oni zaśpiewali o choineczce dwie pastorałki i zatańczyli do melodii Rockin arround the Christmas Tree.

Po występach dzieci ze starszych grup Jacek i Agatka zaprosili na scenę dzieci młodsze. Jako pierwsze pojawiły się Pszczółki przebrane za śnieżynki, które sypnęły płatkami śniegu i zatańczyły taniec z pomponami Lets it snow. Kolejny oddział to zdziesiątkowana przez chorobę grupa Misiów (siedmioro dzieci) owacyjnie przywitana przez publiczność. Zaprezentowali się w strojach zwierzątek, owieczki, krówki i osiołka przy pastorałce Do stajenki a następnie zatańczyli do melodii Rudolpha.

Aby raźniej było wejść maluchom to jeszcze Tygrysy zatańczyły Mary Christmas Everyone i zaśpiewały Gdzie twoje miejsce a następnie zostały na scenie robiąc miejsce dla Krasnoludków, które raźnym krokiem weszły i zatańczyły do melodii Jingle Bells po czym równie uroczo zaśpiewały My jesteśmy krasnoludki w czym pomogła im grupa Tygrysów.

Po ich udanym występie na scenie pojawiły się na nowo wszystkie dzieci, aby wspólnie odśpiewać kolędę Cicha noc, a dzieci z oddziału Żabki zagrały ją na instrumentach. Dopełnieniem całości była na pewno piękna dekoracja, kolorowe stroje, odpowiednie oświetlenie.

Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom, za pomoc w przygotowaniu tak wielkiego i pięknego widowiska, które w tym roku dedykowaliśmy wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. Na pewno było to mile spędzone popołudnie zarówno przez dzieci, którym wielką radość sprawiły same występy, a ich bliskim, którzy ich podziwiali.