Dyzio Marzyciel

Mamy swoje drzewko

Przedszkolaki zasadziły „Dyzia Marzyciela”

W piątek 9 października delegacja przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego Nr 6 uczestniczyła w wyjątkowym wydarzeniu – na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach dzieci zasadziły drzewo o imieniu „Dyzio Marzyciel”. Przedszkole wzięło wcześniej udział w konkursie „Imię dla Drzewa” organizowanym przez Bibliotekę, i naszą propozycję, to jest: „Dyzio Marzyciel”, w nawiązaniu do postaci z wiersza Juliana Tuwima, jury uznało za najlepszą w grupie wiekowej dla szkół i przedszkoli. Po uroczystym zasadzeniu drzewa dzieci przykleiły obok tabliczkę z jego imieniem. Ostatnim akcentem ceremonii było odebranie nagrody w postaci obszernego pakietu książek dla placówki oraz słodkości, przewidzianych dla wszystkich przedszkolaków. Uroczystość ta przysporzyła uczestnikom wielu radosnych emocji.

Nasze przedszkole od wielu lat bierze udział w organizowanych przez Bibliotekę zajęciach i projektach, a ten projekt - ZazieleńMy Bibliotekę!, dodatkowo daje nam satysfakcję, że mamy swój wkład w troskę o otoczenie przyrodnicze tego miejsca. Przychodząc do Biblioteki po książki lub na zajęcia, z sympatią odwiedzać będziemy naszego „Dyzia Marzyciela”.

„Dyziowi” życzymy, by zdrowo rósł i piął się ku obłokom, a tym, którzy będą zatrzymywać się przy nim – chwilki wytchnienia w biegu codzienności oraz marzeń pięknych i dobrych.

M.S.