Krasnoludki
Misie
pszczolki
Biedronki
zabki
tygrysy
motylki

Przedszkole Samorządowe nr 6 w Myślenicach

Dajmy dzieciom słońce, dajmy dzieciom miłość
Dajmy dzieciom radość, żeby łez nie było...

Przedszkole Samorządowe nr 6
im. Wandy Chotomskiej w Myślenicach
ul. Ogrodowa 7
32-400 Myślenice

tel: 12 272 05 16
            

Dyzio Marzyciel

Mamy swoje drzewko

Przedszkolaki zasadziły „Dyzia Marzyciela”

 

            W piątek 9 października delegacja przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego Nr 6 uczestniczyła w wyjątkowym wydarzeniu – na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach dzieci zasadziły drzewo o imieniu „Dyzio Marzyciel”. Przedszkole wzięło wcześniej udział w konkursie „Imię dla Drzewa” organizowanym przez Bibliotekę, i naszą propozycję, to jest: „Dyzio Marzyciel”, w nawiązaniu do postaci z wiersza Juliana Tuwima, jury uznało za najlepszą w grupie wiekowej dla szkół i przedszkoli. Po uroczystym zasadzeniu drzewa dzieci przykleiły obok tabliczkę z jego imieniem. Ostatnim akcentem ceremonii było odebranie nagrody w postaci obszernego pakietu książek dla placówki oraz słodkości, przewidzianych dla wszystkich przedszkolaków. Uroczystość ta przysporzyła uczestnikom wielu radosnych emocji.

            Nasze przedszkole od wielu lat bierze udział w organizowanych przez Bibliotekę zajęciach i projektach, a ten projekt - ZazieleńMy Bibliotekę!, dodatkowo daje nam satysfakcję, że mamy swój wkład w troskę o otoczenie przyrodnicze tego miejsca. Przychodząc do Biblioteki po książki lub na zajęcia, z sympatią odwiedzać będziemy naszego „Dyzia Marzyciela”.

            „Dyziowi” życzymy, by zdrowo rósł i piął się ku obłokom, a tym, którzy będą zatrzymywać się przy nim – chwilki wytchnienia w biegu codzienności oraz marzeń pięknych i dobrych.

 

M.S.

 

1
2
3
4
5
6
7

Linki