Zabawa karnawałowa

Bal karnawałowy to impreza wpisana na stałe w każdy kalendarz uroczystości przedszkolnych.

Trudno byłoby nam odwołać imprezę, która jest tak wyczekiwana przez dzieci (no może oprócz spotkania z Mikołajem). Bal co roku odbywał się na jednej dużej sali  i brały w nim udział wszystkie dzieci. Ze względu na pandemię nie mogliśmy zebrać się razem, ale też nie mogliśmy odebrać dzieciom radości z zabawy tak wyczekiwanej przez wszystkich przedszkolaków.

Zdecydowaliśmy, że każdy oddział będzie bawić się na swojej sali. Dzięki paniom odpowiedzialnym za bal Małgorzatą Kochan i Pauliną Suder mieliśmy każdą salę cudownie przybraną kompozycjami z balonów, a oprócz tego witały nas dwa olbrzymie klauny jeden przy schodach na samym dole , a drugi przy wejściu na salę Motyli i Żabek. Już od samego rana dzieci pojawiały się  w swoich salach przebrane, a nauczycielkom trudno było zgadnąć kto to wchodzi. Prawdziwy bal zaczął się zaraz po śniadaniu, każda z Pań zadbała o odpowiednią dla swojej grupy wiekowej muzykę. Starsze  dzieci potrafią bawić się w parach i wykonywać różne tańce połamańce, a młodsze dzieci preferują taniec w dużym kole i małych kółeczkach.

Jeżeli chodzi o stroje dzieci, to różnorodność przebrań była imponująca, ograniczała ją tylko fantazja rodziców . Dominowały jak zwykle przepiękne księżniczki w różowych sukniach w koronach i diademach  na głowie ,postacie z ulubionych bajek, a także wróżki, biedronki, pszczółki, japonki, syrenki i wiele innych, których trudno wymienić. Natomiast zdecydowanie mniej było  królów i królewiczów za to pojawiło się więcej spider-manów, supermenów i policjantów. Na balu można było też spotkać, Harry Pottera, Zorro, Jack Sparrowa z Piratów z Karaibów, rycerzy, bałwanków a także mnóstwo innych bajkowych i filmowych postaci.

Atrakcją balu była nasza Pani Dyrektor, która wyczarowała nowy strój Owieczki i odwiedzając każdy oddział bawiła się z dziećmi tworząc korowody, pociągi i wirujące koła. W przerwie zabawy dzieci zregenerowały siły poczęstunkiem przygotowanym przez przedszkole

Po poczęstunku dzieci wróciły na salę balową, aby dalej uczestniczyć w zabawie i konkursach, które dla nich zorganizowano. Na koniec tej wielkiej imprezy miał się odbyć konkurs na najciekawszy strój, ale wszyscy zgodnie uznaliśmy, że każde przebranie jest wyjątkowe i zasługuje na wyróżnienie oraz nagrodę-czekoladę.

Bal okazał się imprezą udaną, pomimo zmęczenia „wyczynami” na parkiecie wszyscy w dobrych humorach opuszczali mury przedszkola.