Święto pluszowego misia

Nasze przedszkole po raz pierwszy wzięło czynny udział w obchodach święta pluszowego misia. Naszą wspólną przdszkolna imprezę rozpoczęliśmy zaraz po śniadaniu. W tym dniu  tj. 26 listopada każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Już sam ten fakt wzbudzał w dzieciach duże zainteresowanie, a zarazem radość z możliwości zabrania do przedszkola swojej przytulanki.

Wszystkie oddziały zebrały się w sali Krasnoludków, aby tam wspólnie obejrzeć multimedialną prezentację „Historia pluszowego misia”, która to opowieść sięga roku 1902. To wtedy zostały wyprodukowane pierwsze pluszowe misie o imieniu Teddy na pamiątkę ocalonego przez Theodore Roosevelt niedźwiadka i  towarzyszą dzieciom do dzisiaj na całym świecie dodając im otuchy i je pocieszając.

Następnie dzieci przywitały się wierszem Jana Brzechwy „Miś”

Proszę Państwa, oto miś

Miś jest bardzo grzeczny dziś.

Chętnie Państwu łapkę poda.

Nie chce podać? A to szkoda.

Druga cześć spotkania była podzielona na dwie grupy. Dzieci młodsze bawiły się w sali Krasnoludków natomiast wszystkie starsze w sali Biedronek. Teraz zabawa polegała już na rożnego rodzaju tańcach ze swoim misiem na tle znanych piosenek i melodii. Dzieci tańczyły rockandrolla z misiem, przytulały się do niego na tle kołysanki, tworzyły małe kółeczka śpiewając piosenkę „Jadą Misie”, a także wzięły udział w tradycyjnej zabawie stary niedźwiedź. Po szaleństwach dyskotekowych każde dziecko ze swoim misiem udało się na krótką przerwę, gdzie zjadły „misia lubisia” i wypiły sok.

Trzecią częścią imprezy było wspólne oglądnięcie bajek z dobranocek, których bohaterami były misie. Odbył się również konkurs na największego i najmniejszego misia spośród przyniesionych przez dzieci maskotek.

Zakończeniem imprezy było wykonanie przez dzieci pracy plastycznej „origami misia”. Dzieci z wcześniej wyciętych kółek miały wykleić sylwetę misia, a po skończonej zabawie wszyscy otrzymali naklejkę wesołego misia.

Celem przeprowadzenia takiej imprezy było nie tylko poznanie historii powstania pluszowego misia, ale przede wszystkim rozwijanie  zainteresowania dzieci literaturą i kształtowania poczucia konieczności poszanowania zabawek. Możemy śmiało powiedzieć, że impreza sprawiła dzieciom wielką frajdę i miło ich zaskoczyła. W przyszłym roku z pewnością powtórzymy nasze wspólne spotkanie z misiami.

Grażyna Menzel

Pozostałe zdjęcia wkrótce