Krasnoludki
Misie
pszczolki
Biedronki
zabki
tygrysy
motylki

Przedszkole Samorządowe nr 6 w Myślenicach

Dajmy dzieciom słońce, dajmy dzieciom miłość
Dajmy dzieciom radość, żeby łez nie było...

Przedszkole Samorządowe nr 6
im. Wandy Chotomskiej w Myślenicach
ul. Ogrodowa 7
32-400 Myślenice

tel: 12 272 05 16
            

Święto pluszowego Misia

          Nasze przedszkole w dniu 22 listopada obchodziło Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się już dużo wcześniej, poprzez ogłoszenie konkursu rodzinnego w poszczególnych oddziałach na wykonanie misia. Podobnie jak w ubiegłych latach do oddziałów trafiały prace wykonane przez dzieci wspólnie z rodzicami. Oczywiście pomysłowość rodziców przeszła znów przerosła nasze oczekiwania. Było dużo prac przestrzennych wykonanych z różnych materiałów, a oprócz tego były również prace plastyczne wykonane technikami dowolnymi. Odpowiedzialnymi za konkurs plastyczny były nauczycielki Grażyna Menzel i Katarzyna Ćwierz, które zorganizowały wystawę prac znajdująca się w jadalni przedszkolnej, a następnie w szatni.

 

Pierwsze miejsce w konkursie prac przestrzennych zdobyła Jagoda M., drugie Zuzia M. a trzecie Milena M.. W pracach płaskich pierwsze miejsce zdobył Tymon T., drugie Amelia B., trzecie Zosia Sz.. Przyznano również wiele wyróżnień, które otrzymali Ola J., Nikodem i Gabryś C., Ola B., Hania B., Milena K., Brajan G., Zosia S., Maja J., Michał R. i Marysia Sz.. Dyplomy wraz z nagrodami nie tylko dla zwycięzców, ale również dla wszystkich uczestników konkursu wręczyła Pani Dyrektor zaraz na początku imprezy.

Po części oficjalnej nauczycielki odpowiedzialne za organizację święta tj. Renata Leśniak i Lidia Burtan zaprosiły dzieci do obejrzenia multimedialnej prezentacji pt. „Historia pluszowego misia”,  która to opowieść sięga roku 1902. To wtedy zostały wyprodukowane pierwsze pluszowe misie o imieniu Teddy na pamiątkę ocalonego przez Theodore Roosevelt niedźwiadka, które towarzyszą dzieciom do dzisiaj na całym świecie dodając im otuchy i je pocieszając. Następnie przeprowadzono wiele konkurów, zagadek i quizów związanych z tym tematem. Był oczywiście konkurs na największego i najmniejszego pluszaka – misia. W tym dniu oczywiście każde dziecko nie zapomniało przyjść do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Później rozpoczęły się różnego rodzaju tańce na tle melodii o misiach. Po szaleństwach dyskotekowych dzieci w swoich oddziałach miały krótką przerwę, gdzie zjadły żelki, ciasteczka i dostały naklejkę misia.

Po południu dzieci w swoich oddziałach kolorowały lub malowały postać misia, a do domu otrzymały „misia lubisia”. Możemy śmiało powiedzieć, że impreza sprawiła dzieciom wielką frajdę i miło ich zaskoczyła. W przyszłym roku z pewnością kolejny raz powtórzymy nasze wspólne spotkanie z misiami.

G.M.

IMG_9363
IMG_9369
IMG_9395
IMG_9397
IMG_9403

Linki